Hypobazar Logo
bod Noviky a tipy
Vaše nejlevnější nové bydlení, všechna řešení na jednom místě.

Ekonomické zpravodajství

V této sekci Vám přinášíme a budeme přinášet přehled užitečných informací z bankovního a finančního světa obecně. Pomohou Vám v rychlé orientaci na trhu hypoték i nemovitostí. Také Vám v této sekci nabídneme přehled o aktuálním vývoji na finančním trhu. Jestli máte v plánu prodávat nemovitost s hypotékou nebo kupovat nemovitost s hypotékou a chcete najít pro Vaše bydlení maximálně úspornou variantu, jste na správném místě – zajistíme úsporu při prodeji, koupi, hypotéce, půjčce, energii, stěhování … vše pro Vaše nové bydlení.

Čerstvé zprávy pro dobrou orientaci ve světě financí

Hypobazar vstupuju na trh s jedinečnou nabídkou. V mimořádné akci Hypobazar nabízí, že vrátí klientům 0,5% (akce platí do 30.6.2014) z čerpaného nového úvěru zpět na účet. Podmínkou je sjednání nové hypotéky nebo refinancování právě prostřednictvím Hypobazaru a tato nabídka se týká úvěrů s delší než roční fixací pro fyzické osoby. Zjednodušeně řečeno - nabídka je pro drtivou většinu klientů, kteří si chtějí pořídit nové bydlení nebo si chtějí stávající bydlení s hypotékou výrazně zlevnit. V kombinaci s rekordně nízkými úrokovými sazbami je to skvělá příležitost pro řešení vlastního bydlení. Vrácení 0,5% z úvěru zpět na účet není podmíněno žádnými dalšími produkty a tato jedinečná sleva není na úkor výhod, které poskytují banky. Tato nabídka se týká všech bank

Aktuálně nejnižší sazby na trhu ve světě financí

V současné době jsou sazby u hypotéčních úvěrů na historických minimech a jestli uvažujete o vlastním bydlení s podporou hypotéčního úvěru, je na to i v kombinaci s cenami nemovitostí ideální čas. V kombinaci s naší slevou a fixními sazbami 2,29 i 2,19 p.a. je pořízení vlastního bydlení jedno z nejsnazších. Takto nízké sazby jsou ovšem podmíněné podle metodik a produktů jednotlivých bank. Tedy leze na ně dosáhnout, ale hraje u toho významnou roli bonita klienta, objem úvěru i délka fixace a často i povinnost dalších produktů dané banky. Sazby pod 3% jsou ovšem naprosto dostupné a ne neobvyklé jsou i sazby 2,54% p.a. U sazeb také sledujte absolutní výši splátky – některé banky počítají roční úročení nikoliv na 365 ale na 360 dní a tak sazba opticky vypadá lépe. Tuto informaci najdete vždy v obchodních podmínkách banky a nebo ji konzultujte s našimi specialisty.

Tipy pro Vás

Představují praktické tipy při realizaci hypotéky nebo koupě a prodeji nemovitosti, tak jak se přihodí v běžném životě. Vycházíme ze skutečných situací, které se klientům staly, na jaké potíže klienti narazili. Věnujeme se nejen metodickým, ale i právním aspektům vyřizování úvěru, jeho změn a úprav v průběhu splácení – ve výročí i mimo výročí fixace. Upozorňujeme i na úskalí kolem nemovitostí v podobě procesů na katastru nemovitostí, uzavírání smluv, právních náležitostí nemovitostí apod. Prostě, co dělat když …

Extrémní úspora na americké hypotéce

Klient měl americkou hypotéku se zůstatkem jistiny 3,2 mio se sazbou 7,09 % p.a. s pětiletou fixací

Hypobazar zajistil:

Po uplynutí pouhého roku a půl z fixace sazbu 4,69% p.a. a sankci ve stávající bance minimalizoval na řád stokorun. Roční úspora klienta 2,4 % p.a. na zůstatku jistiny tj. aktuální úspora v prvním roce cca 76 000 Kč !

Karel a Jana, společný startovací byt za větší

Karel s Janou se před dvěma lety pořídili malý – startovací byt, aby mohli žít spolu a zároveň „nevyhazovali“ peníze za pronájem. Teď se rozhodli, že si pořídí vzhledem k plánům a finančním možnostem byt větší, který bude více vyhovovat jejich aktuálním potřebám. Zároveň se dohodli, že původní byt prodají a sníží si tak úvěrovou zátěž i přesto, že zvažovali variantu byt si ponechat a pronajímat ho. Výhodná koupě většího bytu se naskytla obratem, a proto bylo potřeba vyřešit prodej mimo výročí fixace

Hypobazar zajistil:

Kupce bytu a převod hypotéky, likvidaci sankce u stávající hypotéky, novou hypotéku na nové bydlení a výhodnou cenu pro kupce původního bytu Karla a Jany.

František a Jiřina, větší byt za dva menší

František s Janou měli společné plány, a vzali si jako manželé hypotéku. Ani jim nepřála rozvodová statistika, nicméně vzhledem k rozumným dohodám mezi sebou se dohodli, že se velkého bytu zbaví a pořídí si každý vlastní bydlení, také financované z hypoték. Oba se také dohodli, že nebudou čekat na konec pětileté fixace a že vše chtějí realizovat, co nejdříve.

Hypobazar zajistil:

Správné právní nastavení u společného jmění manželů, vyjednal úpravu sankce, zajistil výhodně oba nové úvěry a zprostředkoval převod stávajícího úvěru na nového majitele. Ten získal výhodnou cenu u nemovitosti a protože na původní hypotéce byla i poměrně vysoká úroková sazba, hypobazar zajistil i její úpravu, aby odpovídala stávajícím cenám hypoték.

Petr, chce sám větší byt

Petr žije sám a rozhodl si pořídit větší byt vzhledem k pozitivnímu vývoji příjmů a bydlení vnímá jako investici do budoucna. Původně se chtěl menšího bytu zbavit, ale po zvážení všech variant s emu po spolupráci s hypobazarem podařilo nastavit souběh úvěrů tak, že vznikla dostupná varianta a menší byt pronajímá.

Hypobazar zajistil:

Vhodnou kombinaci obou úvěrů a to tak, že zajistil jejich sloučení, bez sankce a klientovi tak vznikla menší finanční zátěž než u dvou samostatných úvěrů a mohl si menší byt ponechat.

Hanka, vlastní byt, plány s přítelem na větší společný

Hanka má vlastní byt a s přítelem si chce pořídit byt větší, zatím společné bydlení spíše zkoušejí, proto chce Hanka úvěr bonitně pokrýt sama s tím, že by jí přítel zatím pouze přispíval. Z tohoto důvodu se chce zbavit stávajícího menšího bytu a v případě rozchodu by si Hanka nechala větší byt.

Hypobazar zajistil:

Správné nastavení nového úvěru, kupce na menší byt a výhodné sazby. Vše vyšlo do výročí fixace, tak hypobazar zajistil i správné nastavení smluv pro prodej nemovitosti. Kupující také financoval hypotékou.

Roman, byt za domek

Roman se rozhodl vzhledem ke svým koníčkům přesídlit z bytu do vlastního domku, celou akci chtěl na základě pozitivních emocí řešit ihned, ale nakonec se rozhodl pro řešení ve výročí fixace i vzhledem k tomu, že se chtěl docílit lepší ceny nemovitosti.

Hypobazar zajistil:

Hypobazar doporučil nejvýhodnější řešení, které spočívalo ve vhodném nastavení úvěru formou výměny zástavy u stávajícího úvěru a doplnění zdrojů formou úvěru stavebního spoření a nastavení kombinace rychleji a pomaleji splácené části úvěru podle přání klienta.

Nová hypotéka
Refinancování